Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

piatok, 14 júna, 2024

  Zaujímavé európske destinácie na rafting

  Súvisiace články

  Chystáte sa na dovolenku? Nezabudnite na športové tašky

  Prípravy na dovolenku sú vždy vzrušujúce, no môžu byť...

  Dovolenka v Grécku: Raj pre milovníkov histórie, prírody a gurmánov

  Grécko je krajinou, ktorá sa pýši bohatou históriou, nádhernou...

  Ako sa efektívne zlepšiť v znalosti angličtiny?

  Ovládať cudzí jazyk je veľkou výhodou nielen na dovolenke...

  V Európe existuje množstvo malebných riek, pohorí a kaňonov, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné zážitky z raftingu. Pre dobrodružníkov a milovníkov adrenalínu je možnosť plávať divokými vodami a prekonať prírodné prekážky jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať krásy európskej krajiny. 

  Tu sú niektoré z najlepších európskych destinácií na rafting, ktoré stoja za to zaradiť na vrchol vášho zoznamu dobrodružstiev.

  1. Čierny Hron na Slovensku:

  Slovensko, s bohatým prírodným dedičstvom, ponúka jedinečné možnosti pre rafting, a jednou z najpopulárnejších riek je Čierny Hron. Táto rieka preteká malebným prostredím Nízkych Tatier a ponúka rôzne obtiažnosti úsekov, čo ju robí vhodnou pre všetky úrovne raftingových skúseností.

  2. Tara v Čiernej Hore:

  Rieka Tara v Čiernej Hore je jednou z najhlbších kaňonov na svete a zároveň aj jednou z najlepších destinácií na rafting v Európe. Okrem vzrušujúcich divokých úsekov vás jej jasné modré vody a úchvatné prírodné scenérie určite uchvátia.

  3. Verdon vo Francúzsku:

  Verdon je známy svojím nádherným kaňonom a divokými vodami, čo robí z tohto francúzskeho úseku vynikajúcu destináciu pre rafting. S strmými stenami kaňonu a prírodnými pešo dostupnými plážami, vytvára úžasný pozadie pre nezabudnuteľnú vodnú jazdu.

  4. Ziller v Rakúsku:

  Rakúsko môže byť známe svojimi Alpami, ale Ziller River pridáva do tejto krajiny nový rozmer. S impozantnými výhľadmi na hory ponúka rieka Ziller rôzne úseky raftingu, od pokojnejších po náročnejšie, čo ju robí prístupnou pre širokú škálu plavcov.

  5. Soča na Slovinsku:

  Rieka Soča v Slovinsku je jedným z najkrajších európskych miest pre rafting. S krásnymi horskými scenériami a jasne modrou vodou vytvára Soča úžasné prostredie pre vzrušujúce zážitky. Rôzne úseky tejto rieky zaručujú zábavu pre začiatočníkov aj skúsených raftingárov.

  6. Sjoa v Nórsku:

  Pre tých, ktorí hľadajú kombináciu divokých vôd a nádherného prírodného okolia, je rieka Sjoa v Nórsku tou správnou voľbou. Viesť vás cez malebné krajiny Národného parku Jotunheimen, Sjoa poskytuje kombináciu adrenalínu a kľudu.

  7. Tajo v Španielsku:

  Rieka Tajo v centrálnej Španielskej krajine je jedným z najdlhších tokov na Pyrenejskom polostrove. S nádhernými kaňonmi a rôznymi úseky od ľahších po náročnejšie, Tajo ponúka nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov raftingu.

  8. Dunaj v Rumunsku:

  Dunaj, jedna z najdlhších riek v Európe, poskytuje niekoľko úsekov vhodných na rafting v Rumunsku. Krajina okolo rieky Dunaj je pestrá a rôznorodá, čo dodáva dobrodružstvu na vode dodatočnú dimenziu.

  Keďže európske destinácie na rafting ponúkajú širokú škálu obtiažností a scenérií, môžete si vybrať tú pravú pre svoje skúsenosti a preferencie. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený rafter, Európa má čo ponúknuť pre každého dobrodruha hľadajúceho nezabudnuteľné zážitky na divokých vodách.