Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

piatok, 14 júna, 2024

  Čo zažiť vo Vysokých Tatrách okrem turistiky, či lyžovačky?

  Súvisiace články

  Chystáte sa na dovolenku? Nezabudnite na športové tašky

  Prípravy na dovolenku sú vždy vzrušujúce, no môžu byť...

  Dovolenka v Grécku: Raj pre milovníkov histórie, prírody a gurmánov

  Grécko je krajinou, ktorá sa pýši bohatou históriou, nádhernou...

  Ako sa efektívne zlepšiť v znalosti angličtiny?

  Ovládať cudzí jazyk je veľkou výhodou nielen na dovolenke...

  Vysoké Tatry sa nám spájajú najmä s množstvo krásnych túr a (teraz v zime aktuálne) so skvelou lyžovačkou. Dovolenka v Tatrách však nemusí nutne znamenať celodenné túry alebo lyžovanie. Sú tu aj iné aktivity.

  Dve zaujímavé múzeá

  Ak rozmýšľate nad tým, že si rezervujete v Tatranskej Lomnici ubytovanie a chcete si spraviť plán aktivít na váš pobyt, máme pre vás niekoľko inšpirácií na aktivity, ktoré môžete do tohto plánu zahrnúť. Vyberie si určite každý.

  Začneme dvojicou obľúbených múzeí v Tatranskej Lomnici. Prvým z nich je Múzeum Tatranského národného parku, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie slovenské múzeá vôbec. Svojim návštevníkom priblíži tatranskú prírodu a zvieratá v nej žijúce, vysvetlí ich ochranu a tiež priblíži históriu Vysokých Tatier.

  Druhým múzeom je Ski múzeum, ktoré je (ako iste tušíte) zamerané na históriu lyžovania, ale aj korčuľovania, curlingu, horolezectva, sánkovania, či bobovania na území Vysokých Tatier. Medzi najzaujímavejšie exponáty v múzeu patria lyže z roku 1885, ktoré merajú viac ako 3 metre!

  Bobová dráha, aquapark a aj jeden bonus

  Priamo v Tatranskej Lomnici si tiež môžete vyskúšať jazdu na bobovej dráhe Tatrabob, ktorá je otvorená celoročne. Takmer 500 metrov dĺžky a 12 zákrut sa postará o množstvo zábavy najmä pre rodiny so staršími deťmi.

  V relatívnej blízkosti Vysokých Tatier sa nachádza aj množstvo obľúbených aquaparkov. Najbližšie je AquaCity Poprad, ktorý sa nachádza priamo pod Tatrami. Vodný raj, termálne bazény, vitálny svet, kryoterapia a ďalšie atrakcie vám zaručia, že nudiť sa rozhodne nebudete.

  A bonusový tip na záver: ak budete prichádzať do Vysokých Tatier zo západu (alebo vám počas pobytu nebude vadiť urobiť si trochu dlhší výlet autom), navštívte malebný Vlkolínec. Táto pamiatková rezervácia ľudovej architektúry zapísaná aj v Zozname Svetového dedičstva UNESCO rozhodne stojí za návštevu, ak chcete získať lepšiu predstavu o živote v minulosti.

  PR článok