Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

streda, 28 februára, 2024

  Aké sú výhody last minute dovoleniek?

  Súvisiace články

  Ako sa efektívne zlepšiť v znalosti angličtiny?

  Ovládať cudzí jazyk je veľkou výhodou nielen na dovolenke...

  Čo zažiť vo Vysokých Tatrách okrem turistiky, či lyžovačky?

  Vysoké Tatry sa nám spájajú najmä s množstvo krásnych...

  Aké sú výhody last minute dovoleniek?

  Čo sa rezervácie dovolenky týka, ľudí môžeme „nahrubo“ rozdeliť...

  Najväčší ľadovec v Európe, poklad švajčiarov

  Nestáva sa často, aby sme mohli svedčiť prírodnej veľkosti...

  Čo sa rezervácie dovolenky týka, ľudí môžeme „nahrubo“ rozdeliť nad dve skupiny: tých, ktorí majú letnú dovolenku rezervovanú ešte v priebehu zimy a tých, ktorí do poslednej chvíle nevedia, kam pôjdu.

  Najskôr k riziku

  Je síce pravda, že v posledných rokoch last minute ponuky nemajú taký „boom“ ako kedysi, čo však pochopiteľne neznamená, že sa to nemôže v budúcnosti opäť zmeniť. Tiež je samozrejmé, že čakať napríklad na ponuku last minute dovolenky na Zakynthose stále zahŕňa určité riziko, že si z toho, čo ostane, nevyberiete a ak toto riziko nechcete podstúpiť, je lepšie si dovolenku rezervovať skôr, kľudne aj teraz, keď cestovné kancelárie ponúkajú taktiež výhodné first minute ponuky.

  Vybrať si letnú dovolenku na poslednú chvíľu má však stále svoje výhody. Aké? Tak na to sa teraz zameriame a povieme si hlavné dôvody, prečo má zmysel (aj napriek vyššie uvedenému) čakať na last minute ponuky.

  A teraz tie výhody

  Najčastejším dôvodom, prečo si ľudia chcú počkať, napríklad na last minute dovolenku v Egypte, je vidina slušnej zľavy z pôvodnej ceny. Vo všeobecnosti platí, že čím bližší je termín dovolenky, tým je zľava výraznejšia.

  S financiami má súvis aj ďalšia výhoda: nemusíte sa príliš obávať situácie, že by ste nakoniec nemohli na dovolenku vycestovať a museli by ste platiť storno poplatok. Niežeby storno poplatky neboli pri last minute dovolenkách prítomné, ale keďže medzi rezerváciou dovolenky a odchodom na ňu bude krátky čas, je oveľa menšia časa, že vám niečo skríži plány.

  Výhodou last minute je tiež to, že budete môcť (takmer) do poslednej chvíle sledovať situáciu v destinácii, do ktorej by ste chceli ísť na dovolenku. To sa hodí hlavne kvôli počasiu, obzvlášť v destináciách, kde nie je ani cez leto úplne stále počasie, prípadne tu hrozia až extrémne horúčavy, čo v posledných rokoch, žiaľ, nie je výnimkou.

  PR článok